EPCOS - TDK Electronics B41695A8337Q9
B41695A8337Q9
Part No.:
B41695A8337Q9
Datasheet:
ShinYuaB41695A8337Q9.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 63V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
B41695
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
275mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
1.9 A @ 10 kHz
Impedance:
133 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.551 Dia x 1.181 L (14.00mm x 30.00mm)