EPCOS - TDK Electronics B41821A6335M8
B41821A6335M8
Part No.:
B41821A6335M8
Datasheet:
ShinYuaB41821A6335M8.pdf
Description:
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)