EPCOS - TDK Electronics B41821A7106M8
B41821A7106M8
Part No.:
B41821A7106M8
Datasheet:
ShinYuaB41821A7106M8.pdf
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)