EPCOS - TDK Electronics B41821A8685M
B41821A8685M
Part No.:
B41821A8685M
Datasheet:
ShinYuaB41821A8685M.pdf
Description:
CAP ALUM 6.8UF 20% 63V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
50 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)