EPCOS - TDK Electronics B41821A9105M
B41821A9105M
Part No.:
B41821A9105M
Datasheet:
ShinYuaB41821A9105M.pdf
Description:
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
166Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
21 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)