EPCOS - TDK Electronics B41851A3107M7
B41851A3107M7
Part No.:
B41851A3107M7
Datasheet:
ShinYuaB41851A3107M7.pdf
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
4Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
105 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)