EPCOS - TDK Electronics B41851A5477M000
B41851A5477M000
Part No.:
B41851A5477M000
Datasheet:
ShinYuaB41851A5477M000.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Bulk
ProductStatus:
Active
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
560mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
380 mA @ 120 Hz