EPCOS - TDK Electronics B41851A6106M
B41851A6106M
Part No.:
B41851A6106M
Datasheet:
ShinYuaB41851A6106M.pdf
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
20Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
46 mA @ 120 Hz