EPCOS - TDK Electronics B41851A6475M
B41851A6475M
Part No.:
B41851A6475M
Datasheet:
ShinYuaB41851A6475M.pdf
Description:
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
42Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
30 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)