EPCOS - TDK Electronics B41851A6478M000
B41851A6478M000
Part No.:
B41851A6478M000
Datasheet:
ShinYuaB41851A6478M000.pdf
Description:
CAP ALUM 4700UF 20% 50V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
4700 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
60mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.1 A @ 120 Hz