EPCOS - TDK Electronics B41851A7227M000
B41851A7227M000
Part No.:
B41851A7227M000
Datasheet:
ShinYuaB41851A7227M000.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
Packaging:
Bulk
ProductStatus:
Active
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.1Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
270 mA @ 120 Hz