EPCOS - TDK Electronics B41851A8106M
B41851A8106M
Part No.:
B41851A8106M
Datasheet:
ShinYuaB41851A8106M.pdf
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
20Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
46 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)