EPCOS - TDK Electronics B41851A8226M
B41851A8226M
Part No.:
B41851A8226M
Datasheet:
ShinYuaB41851A8226M.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
9Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
70 mA @ 120 Hz