EPCOS - TDK Electronics B41851A8227M000
B41851A8227M000
Part No.:
B41851A8227M000
Datasheet:
ShinYuaB41851A8227M000.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL
Packaging:
Bulk
ProductStatus:
Active
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
900mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
335 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.669 (17.00mm)