EPCOS - TDK Electronics B41851A9224M8
B41851A9224M8
Part No.:
B41851A9224M8
Datasheet:
ShinYuaB41851A9224M8.pdf
Description:
CAP ALUM 0.22UF 20% 100V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
754Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.4 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)