EPCOS - TDK Electronics B41851A9226M000
B41851A9226M000
Part No.:
B41851A9226M000
Datasheet:
ShinYuaB41851A9226M000.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL
Packaging:
Bulk
ProductStatus:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
7.5Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
98 mA @ 120 Hz