EPCOS - TDK Electronics B41858C3827M
B41858C3827M
Part No.:
B41858C3827M
Datasheet:
ShinYuaB41858C3827M.pdf
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 10V RADIAL
Packaging:
Bulk
ProductStatus:
Active
Capacitance:
820 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
118mOhm @ 10kHz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
846 mA @ 100 kHz
Impedance:
105 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.669 (17.00mm)