EPCOS - TDK Electronics B41858C4337M
B41858C4337M
Part No.:
B41858C4337M
Datasheet:
ShinYuaB41858C4337M.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Packaging:
Bulk
ProductStatus:
Active
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
274mOhm @ 10kHz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
436 mA @ 100 kHz