EPCOS - TDK Electronics B41858C6826M8
B41858C6826M8
Part No.:
B41858C6826M8
Datasheet:
ShinYuaB41858C6826M8.pdf
Description:
CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
82 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C