EPCOS - TDK Electronics B41858E8687M000
B41858E8687M000
Part No.:
B41858E8687M000
Datasheet:
ShinYuaB41858E8687M000.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
96mOhm @ 10kHz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
1.427 A @ 100 kHz
Impedance:
87 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)