EPCOS - TDK Electronics B41888C8686M
B41888C8686M
Part No.:
B41888C8686M
Datasheet:
ShinYuaB41888C8686M.pdf
Description:
CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C