EPCOS - TDK Electronics B41888C8826M
B41888C8826M
Part No.:
B41888C8826M
Datasheet:
ShinYuaB41888C8826M.pdf
Description:
CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL
Capacitance:
82 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.531 (13.50mm)