EPCOS - TDK Electronics B41889A3687M
B41889A3687M
Part No.:
B41889A3687M
Datasheet:
ShinYuaB41889A3687M.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
Packaging:
Bulk
ProductStatus:
Active
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
460mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
1.54 A @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.531 (13.50mm)