EPCOS - TDK Electronics B43510A3827M000
B43510A3827M000
Part No.:
B43510A3827M000
Datasheet:
ShinYuaB43510A3827M000.pdf
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 385V SNAP
Series:
B43510
ProductStatus:
Active
Capacitance:
820 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
385 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
85mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
4.11 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
110 mOhms
LeadSpacing:
0.984 (25.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
2.441 (62.00mm)