EPCOS - TDK Electronics B43584A2477M000
B43584A2477M000
Part No.:
B43584A2477M000
Datasheet:
ShinYuaB43584A2477M000.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 250V SCREW
Series:
B43584
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C