EPCOS - TDK Electronics B43601A9227M67
B43601A9227M67
Part No.:
B43601A9227M67
Datasheet:
ShinYuaB43601A9227M67.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
490mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.42 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
670 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)