EPCOS - TDK Electronics B43601A9337M82
B43601A9337M82
Part No.:
B43601A9337M82
Datasheet:
ShinYuaB43601A9337M82.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
330mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.87 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
450 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.858 (47.20mm)