EPCOS - TDK Electronics B43699A5226Q7
B43699A5226Q7
Part No.:
B43699A5226Q7
Datasheet:
ShinYuaB43699A5226Q7.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 450V AXIAL
Series:
B43699
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
3.8Ohm @ 100Hz
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
840 mA @ 10 kHz
Impedance:
1.7 Ohms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.630 Dia x 1.181 L (16.00mm x 30.00mm)