EPCOS - TDK Electronics B43821A2107M000
B43821A2107M000
Part No.:
B43821A2107M000
Datasheet:
ShinYuaB43821A2107M000.pdf
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.8Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
475 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)