EPCOS - TDK Electronics B43851A1474M
B43851A1474M
Part No.:
B43851A1474M
Datasheet:
ShinYuaB43851A1474M.pdf
Description:
CAP ALUM 0.47UF 20% 160V RADIAL
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
160 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)