EPCOS - TDK Electronics B43851A4474M
B43851A4474M
Part No.:
B43851A4474M
Datasheet:
ShinYuaB43851A4474M.pdf
Description:
CAP ALUM 0.47UF 20% 350V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
B43851
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
395Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
10 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)