EPCOS - TDK Electronics B43851B2336M000
B43851B2336M000
Part No.:
B43851B2336M000
Datasheet:
ShinYuaB43851B2336M000.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL
ProductStatus:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5.6Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
144 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)