EPCOS - TDK Electronics B43851F2335M000
B43851F2335M000
Part No.:
B43851F2335M000
Datasheet:
ShinYuaB43851F2335M000.pdf
Description:
CAP ALUM 3.3UF 20% 250V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
B43851
ProductStatus:
Active
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
35 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)