EPCOS - TDK Electronics B43851F2474M
B43851F2474M
Part No.:
B43851F2474M
Datasheet:
ShinYuaB43851F2474M.pdf
Description:
CAP ALUM 0.47UF 20% 250V RADIAL
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
395Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
11 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)