EPCOS - TDK Electronics B43858B5226M000
B43858B5226M000
Part No.:
B43858B5226M000
Datasheet:
ShinYuaB43858B5226M000.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
B43858
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
600 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.319 (33.50mm)