EPCOS - TDK Electronics B43858C4335M
B43858C4335M
Part No.:
B43858C4335M
Datasheet:
ShinYuaB43858C4335M.pdf
Description:
CAP ALUM 3.3UF 20% 350V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
B43858
ProductStatus:
Active
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
130 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.669 (17.00mm)