EPCOS - TDK Electronics B43866A4395M
B43866A4395M
Part No.:
B43866A4395M
Datasheet:
ShinYuaB43866A4395M.pdf
Description:
CAP ALUM 3.9UF 20% 350V RADIAL
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
3.9 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
106.3Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
105 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)