EPCOS - TDK Electronics B43866C1336M
B43866C1336M
Part No.:
B43866C1336M
Datasheet:
ShinYuaB43866C1336M.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL
ProductStatus:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
160 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
280 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)