EPCOS - TDK Electronics B43866C2106M
B43866C2106M
Part No.:
B43866C2106M
Datasheet:
ShinYuaB43866C2106M.pdf
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
125 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.669 (17.00mm)