EPCOS - TDK Electronics B43866C2107M
B43866C2107M
Part No.:
B43866C2107M
Datasheet:
ShinYuaB43866C2107M.pdf
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL
ProductStatus:
Active
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
600 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.319 (33.50mm)