EPCOS - TDK Electronics B43866C4336M
B43866C4336M
Part No.:
B43866C4336M
Datasheet:
ShinYuaB43866C4336M.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL
ProductStatus:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
340 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)