EPCOS - TDK Electronics B43866C4685M
B43866C4685M
Part No.:
B43866C4685M
Datasheet:
ShinYuaB43866C4685M.pdf
Description:
CAP ALUM 6.8UF 20% 350V RADIAL
ProductStatus:
Active
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
100 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.669 (17.00mm)