EPCOS - TDK Electronics B43866C4686M
B43866C4686M
Part No.:
B43866C4686M
Datasheet:
ShinYuaB43866C4686M.pdf
Description:
CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL
ProductStatus:
Active
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
480 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.319 (33.50mm)