EPCOS - TDK Electronics B43888A4106M000
B43888A4106M000
Part No.:
B43888A4106M000
Datasheet:
ShinYuaB43888A4106M000.pdf
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
33.2Ohm @ 120Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
240 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)