EPCOS - TDK Electronics B43888C9156M
B43888C9156M
Part No.:
B43888C9156M
Datasheet:
ShinYuaB43888C9156M.pdf
Description:
CAP ALUM 15UF 20% 400V RADIAL
ProductStatus:
Active
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
RippleCurrent@HighFrequency:
550 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.492 Dia (12.50mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)