EPCOS - TDK Electronics B43888C9336M
B43888C9336M
Part No.:
B43888C9336M
Datasheet:
ShinYuaB43888C9336M.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL
ProductStatus:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
RippleCurrent@HighFrequency:
900 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.319 (33.50mm)