EPCOS - TDK Electronics B43888C9685M
B43888C9685M
Part No.:
B43888C9685M
Datasheet:
ShinYuaB43888C9685M.pdf
Description:
CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL
ProductStatus:
Active
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
RippleCurrent@HighFrequency:
280 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)