EPCOS - TDK Electronics B78108E1152K009
B78108E1152K009
Part No.:
B78108E1152K009
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaB78108E1152K009.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 3.8A 47 MOHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
B78108E
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
3.8 A
Current-Saturation(Isat):
4.8A
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
47mOhm Max
Q@Freq:
60 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant:
235MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 MHz