EPCOS - TDK Electronics B78108E1332K009
B78108E1332K009
Part No.:
B78108E1332K009
Datasheet:
ShinYuaB78108E1332K009.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.05A 73 MOHM TH
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
3.05 A
Current-Saturation(Isat):
3.25A
DCResistance(DCR):
73mOhm Max
Q@Freq:
45 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant:
75MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 MHz