EPCOS - TDK Electronics B78108E1682K009
B78108E1682K009
Part No.:
B78108E1682K009
Datasheet:
ShinYuaB78108E1682K009.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 2.45A 105MOHM TH
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
2.45 A
Current-Saturation(Isat):
2.3A
DCResistance(DCR):
105mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant:
25MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 MHz